środa, 30 stycznia 2013

Bazgroły, pierwszy stopień wtajemniczenia

Bazgroły niekontrolowane. Są to pierwsze próby rysunkowe, wykonane bez żadnego zamysłu i planu. Linie różnej długości biegną w różnych kierunkach, ponieważ są nakreślone przypadkowo.*
Tak rysują maluchy. Wybierają kolor, przyciskają kredkę do kartki i kreślą przeróżne kształty. Są piski, jest zdziwienie, zaciekawienie, czasem nawet zachwyt! Wspaniała zabawa :) Warto podsuwać dzieciom kredki, farby, flamastry - szczególnie, że dostępnych jest mnóstwo ich wersji stworzonych z myślą o najmłodszych. Są bezpieczne, nietoksyczne i najczęściej łatwo spierają się z otoczenia ;)
Dziś bazgroły niekontrolowane powstawały przy pomocy kredek EKOJUMBO (dla dzieci powyżej 2. roku życia) oraz pasteli olejowych Stabilo (dla odrobinę starszych dzieci).Pierwsze, prócz uroczych uśmiechniętych buziek na papierku, mają obły kształt i wykonane są z naturalnych składników - są bezpieczne w użytkowaniu. Są dość grube, mała rączka z łatwością je utrzyma i naprawdę trudno je złamać. Pastele Stabilo są z kolei drobniejsze, łatwiej je złamać i oderwać od nich papierek - dlatego polecamy je dzieciom starszym. Mają kształt, który pomaga w nauce prawidłowego trzymania przyboru do pisania. I naprawdę intensywne i piękne kolory... :)Wszystkie akcesoria dla najmłodszych dzieci znajdziecie w naszym sklepie TU.

* cytat pochodzi z książki Plastyka dla dzieci (Jordina Ros, Pere Estadella, Wydawnictwo Arkady)

3 komentarze:

  1. My jesteśmy dokładnie na tym etapie...ale stosujemy bambino w drewnianej oprawie-są równie rewelacyjne:))))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bambino w każdej osłonie jest rewelacyjne, popieram! My mamy i w drewnie i małe - tradycyjne :)

      Usuń

Za każde słowo, serdecznie dziękujemy!