wtorek, 18 grudnia 2012

Ostatnie wezwanie! Kartki świąteczne

Wypisane? Wysłane? Nie? To ostatni dzwonek! Jeszcze moment i raczej nie będzie nadziei, że kartki zostaną dostarczone na czas. No chyba, że zaniesiecie je osobiście...
Kartki możecie oczywiście kupić, ale jeśli tylko macie odrobinę czasu i chęci - zróbcie swoje własne, może i czasem niedoskonałe, kolorowe wersje życzeń dla najbliższych. U nas w tym roku było minimalistycznie. Właściwie to przede wszystkim... malowaliśmy paluszkami! :) Popatrzcie, jakie to proste, jeszcze zdążycie! :)


Mikołajowa broda to odcisk rączki - może być zupełnie mała, ale i ta duża, dorosła :) Nosek to odcisk palca, buzia - odcisk... rozkręconego długopisu! Oczka powstały z confetti wysypanego z biurowego dziurkacza, czapka jest wycięta z kolorowego papieru, futerko przy niej to pieczątki zrobione gumką na ołówku. Zabawa jest gratis! :)
Materiały: takie lub takie farby, blok kolorowy, kolorowy papier ksero.Choinka z kolorowymi bombkami nie może się nie udać! Najpierw naklejamy papierową taśmę tak, by uzyskać wymarzony kształt (u nas prócz choinki, robiliśmy także świąteczne... koty!). Potem bawimy się sami w nakładanie kolorowych kropek palcem lub zostawiamy to zadanie zadowolonemu dziecku :) Choinka może być też biała na czarnej lub granatowej kartce!
Materiały: blok, farby, taśma papierowa (dostępna w każdym sklepie z materiałami budowlanymi).


Paluchowe renifery to bestseller. Proste i efektowne. Nadają się zarówno na kartkę, jak i do przyozdobienia koperty. Najpierw warto całe stado reniferów zawołać na kartkę brudnopisu i poćwiczyć rysowanie oczek, nosków i uśmiechów. Renifery mogą być uśmiechnięte, zdziwione, śpiące, skaczące. Puśćcie wodze fantazji!
Materiały: farby, flamastryZapraszam do zabawy i korzystając z okazji witam się - dzień dobry! Tu Olga, która wspólnie z ekipą Paluszkami.pl będzie dostarczać Wam inspiracji do zabaw plastycznych. Niebawem, na powitanie, przygotujemy jakiś konkurs!

2 komentarze:

  1. genialne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! te reniferki są kapitalne!!!!

    OdpowiedzUsuń

Za każde słowo, serdecznie dziękujemy!