czwartek, 2 grudnia 2010

Farby żelowe - jak je stosować?

Zbliżają się Święta, które mogą byc idealnym pretekstem do wykonania kolorowych żelowych witrażyków do powieszenia w oknie. Ale farby żelowe to nie tylko witraże :) Poniżej przedstawiamy opis jak szybko ozdobić kubek na gorące kakao.
Do wykonania naszego kubka potrzebujemy: koszulkę foliową, kartkę z szablonem, żelowe farby i kontury, kubek, serwetkę papierową.

Przygotowujemy szablon, wg którego będziemy malować nasz wzór. Jeśli mamy więcej wzorków do pomalowania dobrze jest wcześniej zaplanować sobie ich kolorystykę, aby przyspieszyć pracę. Ja przeważnie opisuję pod obrazkiem, jakimi kolorami go zabarwię.
Umieszczamy szablon w koszulce foliowej - to na niej będziemy malować wzór. Farbą konturową malujemy kontur obrazka.
 Wypełniamy obrazek kolorami.
 Gotowy obrazek pozostawiamy do wyschnięcia na około 24h. Delikatnie, aby nie uszkodzić motywu odklejamy go od folii.
 Naklejamy motyw na odtłuszczony kubek (można umyć płynem do mycia naczyń) dokładnie dociskamy motyw do kubka usuwając ew. bąbelki powietrza.
Zamiast na kubek, motyw możemy nakleić bezpośrednio na szybę w oknie lub przycięte przez szklarza szkiełko, które zawiśnie w oknie.
Nie ma o nim w ulotce od producenta wzmianki, więc informujemy, że korzystanie z tej możliwości jest ryzykowne :)
Ozdobione kubki można utrwalić w nagrzanym do 1800C piekarniku przez około pół godziny. Motyw wtapia się w podłoże - tak malowany kubek jest odporny nawet na zmywanie w zmywarce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każde słowo, serdecznie dziękujemy!