poniedziałek, 1 lutego 2010

Farby do malowania palcami


Bardzo często kierujecie do nas pytania dotyczące pierwszych produktów dla Waszych pociech. Postanowiliśmy więc przybliżyć po kolei produkty z naszej oferty. Dziś opowiemy o farbach do malowania palcami.
Generalnie dla maluchów, które nie ukończyły jeszcze 2 roku życia nie ma dedykowanych produktów plastycznych - pod kątem plastycznym i rozwojowym dzieciaki w w tym wieku nie są jeszcze przygotowane do takich zabaw. Tyle teoria :) 
Nasz syn w tej chwili ma prawie 6lat, ale przygody plastyczne rozpoczynał wcześnie. Do takich wczesnych zabaw świetnie nadają się farby do malowania palcami. Powody - nie wymagają zdolności plastycznych, pozwalają dzieciom poznać nową konsystencję (budyń), wprowadzają pojęcie koloru, rozwijają zmysł dotyku, są idealnym ćwiczeniem poprawiającym sprawność palców i rąk, rozwijają koordynację wzrokowo-manualną, pomagają poznawać części własnego ciała (rączki i stópki). 
Farby z naszej oferty to hiszpańskie i duńskie farby - wodne farby o konsystencji kremu/ budyniu zawierające barwniki roślinne, wolne od metali ciężkich czasem stosowanych w artykułach plastycznych. Farby zawierają specjalny dodatek smakowy zniechęcający dzieci do zjadania farb w trakcie zabawy. Są więc idealne do
zapoznania dziecka z techniką malowania. Zalecane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. 
Zabawa malucha takimi farbami to wielka radość zarówna dla dziecka jak i rodzica. A jak sobie poradzić z energią rozpierającą dzieci podczas zabawy? Jako podłoże do zabawy może posłużyć nam zwykły szary papier pakowy, bristol lub nawet folia malarska :) Po skończonej zabawie nie ma problemu z odmyciem dzieciaczka i spraniem ewentualnych pozostałości z ubrań. Jak widać na zdjęciach nasz syn miał wielką frajdę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każde słowo, serdecznie dziękujemy!